přeskočit na obsah


 
 
 

live-in au pair Switzerland/Zürich

Dne: 03.09.2013 vložil Lenka Ulzega

         
 

We are looking for a responsible, experienced live-in nanny to help us look after our two children (a 2-year old boy and a baby due end of October). We are looking for someone that can be responsible for looking after the children on their own as I work 50%. The job also includes helping out with household chores/ .
We live in the German speaking part of Switzerland, 15 min by public transport outside the center of Zürich. We speak mainly Italian at home. There will be a chance to have German lessons at the local language school.
Starting in January 2014, commitment 6 months min, preferably longer.
Monthly pocket money: 700 CHF
Please only apply if you have the following:
- Previous experience of a minimum 1 year previous experience with babies
- Fluent English/German/Italian
- Checkable references from recent jobs
- Easy to work with and flexible in your approach
- non-smoker

If you are interested, please email me us. We look forward to hearing from you.


Kraj:
Celá ČR


Telefon: 
 
 
 
 
 
 

Odpovědět na inzerát

Captcha
 
 
 
Nebo byste raději vložili inzerát na několik inzertních serverů najednou? Tím se vám samozřejmě znásobí šance prodat či koupit danou věci velmi rychle. Jenže, vložit inzerát na 20-30 serverů najednou, to je práce na půl dne! Využijte tedy unikátní službu vkládání inzerátů, kterou jsme nedávno spustili. Vaše inzeráty vložíme na špičkové servery sami a vy tak ušetříte spoustu času. V neposlední řadě se o vaší nabídce nebo poptávce dozví několik desítek tisíc lidí. Dovedete si představit rychlejší cestu k úspěšné inzerci?
 

Zvýhodněné inzeráty

Jak sem dostat inzerát?