přeskočit na obsah


 
 
 

Kolínský klášter - zkušenost, www.jorgarubinstein.com

Dne: 07.12.2016 vložil Jorga Rubinstein

         
 

Pokud pravidelně a rádi navštěvujete bohoslužby. Pokud se těšíte na milá kázání, třeba místního, stejně milého kněze a po mši v oznámeních uslyšíte nabídku duchovních cvičení, pokud vám kdokoliv podbízí myšlenku, že vlastně potřebujete duchovní doprovázení zbystřete. Pokud vám k tomu vytrvale podbízí za úplatu meditační kurzy, zbystřete dvakrát. Pokud zaslechnete inzerci Kolínský klášter, zbystřete třikrát.

Na kurz si připravte částku od 940,- Kč do zhruba 3000,- Kč. Kurzy najdete inzerované na webu a přihlásíte se pomocí přihlašovacího formuláře, po vyplnění jména, příjmení, emailu, telefonu. V dobré víře se přihlásíte a odešlete tyto své osobní údaje na vlastně neznámou emailovou adresu. Budete věřit, že se jedná o e-mail uvedený v kontaktech, ale jistotu rozhodně nemáte. Potvrzovacího mailu se rozhodně hned tak nedočkáte.

Po čase vám přece jen přistane v mailu pozvánka na kurz. Vedle pozvánky se ale může stát, že obdržíte velice zvláštní dotazník. V dotazníku se budou dožadovat celé řady vašich důvěrných informací, týkajících se zaměstnání (školy), na to, zda jste sezdán, na církevní společenství, na to, jak často se modlíte, zda se neléčíte u psychiatra.

Zarazíte se, že si někdo něco tak nehorázného dovoluje a okamžitě vycvičeni nákupem na internetu vám dojde, že tu jde o jeden z nejtvrdších sběr dat s jakým jste se kdy setkali. Protože k ničemu jinému se dotazovací formuláře zasílané mailem nepoužívají.

Na dotazníku nikde není uvedeno, jak bude s údaji naloženo. Jak budou archivovány. Předpokládá se konkludentní souhlas se zpracováním dat.

Ohradíte se, že nic takového rozhodně vyplňovat nechcete, protože co je cizí osobě, kterou jste nikdy nepotkali do vašeho zdravotního stavu, co je jí do toho, kolik vám je let, nebo zda jste sezdán, nebo zda jste katolík, či evangelík.

Ohradíte se a nechcete nic vyplňovat. Vyplnění dotazníku je požadováno. Jeptiška, se kterou si mailujete vám dodatečně sdělí, že data budou použita pouze pro účel kurzu. Odhlásíte se s vědomím, že do osobních údajů žádné cizí osobě nic není.

Počkáte a přihlásíte se na jiný kurz. Čekáte 14 dní a odpověď na přihlášení nepřichází. Vznesete dotaz. Přijde vám odpověď a znovu je požadován dotazník. Znovu se ohradíte, že nic takového mailem vyplňovat nebudete. Je vám vyčteno, že jste se odhlásil z kurzu výše popsaného. Ohradíte se, že máte právo se při nabídce po internetu odhlásit, pokud se vám něco nezdá.

Toto právo vám v odpovědi upřou. Vyjádří názor, že tato jasně veřejně inzerovaná nabídka na internetu, není běžná služba a neřídí se Obchodním zákoníkem. Že to vlastně není služba. Ale co to je vám neodpoví. Sám sebe se tedy ptáte, za co tedy máte zaplatit oněch 1700,- Kč a co to vlastně po internetu objednáváte, když to není služba a vy se nemůžete spolehnout na běžná práva na ochranu spotřebitele. Druhá strana vám píše, že vás při inzerované nabídce nechrání Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, že přestože objednáváte po internetu, nejedná se o spotřebitelskou smlouvu uzavíranou distančním způsobem. Tedy podle druhé strany nejste spotřebitel. Ona není poskytovatel služby.Neobjednáváte prý službu, ale za požadované a objednané zaplatíte třeba 1700,- Kč. K tomu druhá strana požaduje celou dlouhou řadu důvěrných údajů (pokud na zmíněné přistoupíte, vyplníte při ubytování č. OP, rodné číslo, místo trvalého bydliště, budou mít váš podpisový vzor, k tomu poskytnete informace o zdravotním stavu, o vyznání o věku, ale budou vám tvrdit, že se nejedná o sběr dat a že jste neobjednal službu, že nejste spotřebitel, že vás nechrání práva na ochranu spotřebitele, protože neplatí. Když se vám to bude nepozdávat,vysvětlí vám, že poskytovaný kurz je založen na důvěrném vztahu doprovázejícího a doprovázeného.


Kraj:
Celá ČR


Telefon: 774134467 
 
 
 
 
 
 

Odpovědět na inzerát

Captcha
 
 
 
Nebo byste raději vložili inzerát na několik inzertních serverů najednou? Tím se vám samozřejmě znásobí šance prodat či koupit danou věci velmi rychle. Jenže, vložit inzerát na 20-30 serverů najednou, to je práce na půl dne! Využijte tedy unikátní službu vkládání inzerátů, kterou jsme nedávno spustili. Vaše inzeráty vložíme na špičkové servery sami a vy tak ušetříte spoustu času. V neposlední řadě se o vaší nabídce nebo poptávce dozví několik desítek tisíc lidí. Dovedete si představit rychlejší cestu k úspěšné inzerci?
 

Zvýhodněné inzeráty

Jak sem dostat inzerát?