přeskočit na obsah


 
 
 

Otestujte si své IQ a podpořte tak Českou republiku v soutěži o nejchytřejší zemi v Evropě

Dne: 09.10.2010 vložil Jaroslava Kovářová

         
 

Základní definici IQ vytvořil v roce 1912 německý psycholog William Stern, když definoval míru inteligence jako poměr odhadnutého \"mentálního věku\" a věku kalendářního:
Pokud má tedy například desetiletý chlapec intelektuální schopnosti na úrovni třináctiletého, je jeho IQ rovno 130 (100×13/10).
Při testování se používají úlohy rozčleněné podle toho, jak staří jedinci jsou je v průměru schopni zvládnout. Mentální věk se pak určí podle nejnáročnějších úloh, které byl testovaný schopen adekvátně řešit.
Za průměrné IQ se považuje IQ v rozmezí 90–110.
Sternův výpočet však má smysl pouze u dětí; u dospělých se v současnosti preferuje odvozený kvocient označovaný jako deviační IQ, u kterého se porovnává úroveň rozumových schopností jedince vzhledem k průměru populace. Asi 50 % populace má průměrnou hodnotu IQ (tj. 90–110). 110–139 má přibližně 13 % populace a mezi geniální patří 1,5 % obyvatel Země. Nízkou inteligenci, to je 80–89 %. Pod 70 % procenty je postupně debilita, imbecilita a idiocie. Debilové jsou vzdělatelní i vychovatelní, imbecilové pouze vychovatelní a idioti ani jedno z toho. To, že máte určitou inteligenci, ale nemusí hrát v životě podstatnou roli, např. dělníci mohou mít IQ nad 125.
Ani měření IQ se nevyhnulo vývoji a jedním z nejpřesnějších IQ testů současnosti je právě ten, se kterým jste se nyní setkali. Ale protože se některé věci ani za ty roky nezměnily, nedivte se tomu, že se i v průběhu tohoto testu setkáte s vyplňováním vašeho věku. Je to jen proto, aby byl výsledek co nejpřesnější.
Kdo má nejvyšší IQ na světě?

Nejvyšší IQ, potvrzené zápisem do Guinessovy knihy rekordů, má korejec Kim Ung-yong, který se narodil roku 1963. Už ve věku jednoho roku uměl číst anglicky, německy, korejsky a japonsky. Jeho IQ je 210.

A jaké je Vaše IQ? Otestujte se na:
http://cz.iq-test.eu/#569424
Hodně štěstí!


Kraj:
Celá ČR


Telefon: 
 
 
 
 
 
 

Odpovědět na inzerát

Captcha
 
 
 
Nebo byste raději vložili inzerát na několik inzertních serverů najednou? Tím se vám samozřejmě znásobí šance prodat či koupit danou věci velmi rychle. Jenže, vložit inzerát na 20-30 serverů najednou, to je práce na půl dne! Využijte tedy unikátní službu vkládání inzerátů, kterou jsme nedávno spustili. Vaše inzeráty vložíme na špičkové servery sami a vy tak ušetříte spoustu času. V neposlední řadě se o vaší nabídce nebo poptávce dozví několik desítek tisíc lidí. Dovedete si představit rychlejší cestu k úspěšné inzerci?
 

Zdraví, péče o tělo 

Zdraví, péče o tělo
 
vložit inzerát
 

Zvýhodněné inzeráty

Jak sem dostat inzerát?